free web software

ABKANT PRES BÜKÜM NEDİR?


Cnc abkant pres tezgahı sac metal malzemeye büküm işlemi uygulayarak istenen şekle getiren tezgahlardır.Cnc abkant pres tezgahları aracılığıyla sac metal malzemeye iki kalıp arasında kuvvet uygulanarak şekil verilir.Altta bulunan büyük kalıp dişi kalıp üstteki kalıp ise erkek kalıp olarak isimlendirilir.


Cnc abkant preslerde istenilen değerler(malzeme türü,kalınlığı,parçayauygulanacak basınç) bir bilgisayar yardımıyla girilebilmektedir.Cnc abkant tezgahları sayesinde üretimde hızlı,daha kolay ve kaliteli bükümler yapılabilmektedir.


Cnc Abkant Pres Tezgahı Kısımları

Dişi kalıp

Erkek kalıp 

Cnc kontrol ünitesi 

Hidrolik eksenler gibi bölümlerden oluşur. 

Üst kalıp(erkek kalıp) alttaki kalıba(dişi kalıp) hidrolik kuvvet uygulaması sonucu arada bulunan sac malzemeyi sıkıştırarak farklı açılarda büküm yapılabilmektedir.,


Cnc Abkant Pres Avantajları

-Birden fazla büküme olanak sağlar.Seri üretim için uygundur.

-Büküm hızı,ölçüler cnc kontrol paneline girilebilir. 

-Kullanımı daha güvenlidir. 

-Sac dayama işleminin hızlı bir şekilde yapılabilmesi. 

-Büküm ölçü,sırası ve diğer ayarların bir dosyaya kaydedilerek daha sonra tekrar kullanılabilmesi


Cnc Abkant Pres Tezgahı Nasıl Çalışır?

Cnc abkant operatörü Cnc kontrol panelinden programlamayı(malzeme türü,kalınlığı,basınç değerleri vs girilir) yapar. Sac metali dayamaları ayarlayıp yerleştirir ve bu sırada pedala basarak üst kalıbı aşağıya indirir. Kendi ağırlığının etkisiyle erkek kalıp aşağıya inerken hidrolik sistem de devreye girer ve istenilen basınca ulaşmasını sağlar.

    Ürünlerimiz hakkında bilgi almak veya diğer sorularınız için not bırakın, ekip arkadaşlarımız en kısa sürede tarafınıza dönüş yapsın...

BİLGİ ALMA MERKEZİİletişim

Email: satis@ozmutludemir.com.tr Telefon: +90 212 477 88 41 - 46
Fax: +90 212 537 72 65

Adres

Karayolları Mah. Cebeci Cad.
567 Sok. No:17 K.Köy - G.O.Paşa/ İstanbul